תגובות קוראים על הספר

הורות כמעשה ניסים

1. הי שי,
רציתי להגיד לך המון תודה.
אני עדיין לא אמא, אבל כן מטפלת ועובדת עם אנשים, ובתהליכי הכנה לשלב ההורות.
אני רוצה להגיד לך תודה ענקית על ההשראה. רכשתי את הספר ואני עושה איתו תהליך עמוק ומרפא, ומפיצה אותו לכל מי שאפשר מסביבי.
בתור מי שגדלה להבין שהדוגמא החשובה שקיבלתי בבית היא מי אני לא רוצה להיות כהורה, ואיך אני לא רוצה לגדל את הילדים שלי, מרגש אותי מאד מאד מאד לפגוש את אותו הדבר שידעתי שישנו וקיים בצורה הבריאה שלו אי שם בחוץ – נוכח, ורהוט ממש כאן מולי – ושזה קיים, ועובד, ושישנם כבר ילדים שגדלים כך.
אני חושבת שאחת הסיבות שלא הבאתי עד היום ילדים לעולם, היא שלא רציתי לעשות את זה מבלי שיש לי את הכלים לעשות את זה בדרך בה אני מאמינה, ולא בדרך שהכרתי. ידעתי שזה מרגיש ונראה אחרת, אבל לא ידעתי איך ומה בדיוק. אני מרגישה שאני מקבלת כאן מפתח יקר מפז, ואני בהתרגשות, ובתחושה שיש דרך שפוייה לעשות את זה. דרך מחוברת. שככה נועדנו לגדל ילדים, ולגדל את עצמנו יחד איתם.
אז המון תודה, על המתנה הזו שאתה מביא לדורות החדשים של הילדים שלנו, אבל בדרך גם להורים שלהם, ואני בטוחה שעוד נתראה.
באהבה,
איה
————————————————————————————————————–

2. אז מצאתי את עצמי אתמול בסוף יום העבודה הראשון בביה"ס שבו אני עובדת (מיתר בבית אורן דרך אגב), שורדת את אחר הצהריים עם 2 הבנות ואפילו דווקא מצליחה להיות קשובה ופנויה באופן מלא, אך הנה הגיע הרגע שבו אחת כבר צריכה ללכת לישון וצורחת והשנייה מסרבת להתקלח אחרי שכבר 3 ימים היא נרדמת בלי מקלחת, נסיתי לדבר, ניסיתי להצחיק, ניסיתי להיות אטרקטיבית, קשוחה, כועסת, רכה שום דבר לא הצליח. הבן זוג בעבודה ויש לי 2 שצורחות ואחת שגם מתפרעת ומתחילה לשבור את הבית, התיישבתי בייאוש קל על הספה רגע לנשום ולנסות להבין מה הלאה והנה היה מונח לפני החבילה שהוצאתי מהדואר אחה"צ, הספר שלך, החלטתי להזמין את הנס שלי ופשוט פתחתי בעמוד מסויים והתחלתי לקרוא (כמו שפותחים בקלפים) זה היה עמוד 50 ואם תקרא אותו תגלה שכתבת את הסיפור שלי באותו רגע ממש, אז עצרתי ופניתי לילדה הצורחת (זאת ששוברת את הבית) ושאלתי פשוט ככה: הללי, מה את מבקשת? והנה עיניים מסתכלות בי ומשנות את הבכי הזועם לבכי עצוב "אני רוצה שניהיה כל המשפחה ביחד!"
חיבקתי אותה והתקשרנו לאבא שיצא מיד מהעבודה, עוד לפני שאבא הספיק להגיע היא כבר נרדמה רגועה בידיים שלי.

אז בעצם רציתי להגיד תודה מעומק הלב שהעזת לעשות את הצעד הזה ולהפיץ את הידע שלך…

באהבה
רותם בר אילן

——————————————————————————————————

3. ברגעים אלו מסיימת את הספר, ורוצה לחלוק איתך תודה עמוקה מקרב לב. על האפשרות להתבונן ביסודות ובפיגומים של המחשבה והרגש, על הדפוסים, על המניעים הפנימיים והחיצוניים, על מה שמפריע ועל מה שעומד כל כך מול העיניים שהוא כבר לא מפריע. סיימתי את הספר, ועל אף שהבטחתי להעביר אותו הלאה לכמה אנשים אני כבר מתחילה בו קריאה שנייה. כדי להעמיק את ההבנה, כדי שיזכיר לי בכל יום מחדש איזו מתנה עצומה זה להיות הורה, איזו בחירה מופלאה זאת, איזו עוצמה, וכמה עדינות נדרשת כשמשחקים במתנה הזאת. ואיזו שמחה פשוטה יש בלהיות בן אדם, שפשוט חוקר ומקשיב לעצמו ולסביבתו. אין רגע שקל יותר להתחיל ולהמשיך מאשר עכשיו. תודה על הכתיבה, תודה על ההתמסרות שבכתיבה, על החופש במחשבה. דמעות של התרגשות ואהבה עומדות בעיני (אני בהריון שני, זה גם הורמונלי…). אז תודה שוב. נשוב להיפגש בין המילים.
מרים כהן

——————————————————————————————————-

4. שי אור היקר כמה מילים לי אליך קיבלתי את הספרים , פתחתי בהתרגשות את הנייר והתיישבתי לקרוא לא יכולתי להוריד את הספר מהיד, התחלתי להקריא לאורי בקול רם שחלילה לא יפסיד (הוא לא אוהב לקרוא) הוא הפציר בי שאמשיך וכך נרדמנו עם הספר שלך. אה… ורציתי להגיד גם שממש דמעתי, הצלחת להחזיר אותי לילדותי ממש כך. בערב חג אחותי זכתה לאחד העותקים. מאז אני מדברת על הספר שלך עם כל מי שאני פוגשת (כמעט) הורות כמעשה ניסים זהו ספר חובה לכל הורה. תודה לך שי, שישבת ימים ולילות וכתבת את רחשי ליבך, את התובנות שלך, את החיים שלך אני ואורי מוסרים לך ולאורית את אהבתנו ואת תמיכתנו הכנה, באהבה!

———————————————————————————————————-

5. שי ואורית המדהימים. אני כותבת עכשיו עם דמעות של אושר בעיניים. שמחה שזכיתי לקחת חלק בפרויקט שלכם. שמחה שגם אני תרמתי בתרומתי הצנועה את ההדפסה של הספר הנפלא והחשוב הזה. ברגע זה שהספר בידי, לא מבינה איך קניתי רק אחד – הרי יש כל כך הרבה הורים שאני רוצה להעניק להם מתנה כזו.
ממליצה לכל הורה, בגדר של "MAST". תודה רבה שי. ישר כח וכן ירבו מעשיך הנפלאים.
כרמלה

——————————————————————————————————-

6. התחלתי לקרוא. כל מילה עושה לי צמרמורות של עונג. והתרגשות. בא לי להגיד תודה! כל כך הרבה תודה..איזו קסם עשית(: ישר עלה בי הרצון לתת את הספר לאמא שלי מתנה. אז יש את הפחד שהיא תיקח את זה כביקורת או כשיפוט כלפי ההורות שלה. אבל אם יגיעו המילים לתוך הלב שלה, יתכן שעדיין אפשר להחלים פצע עתיק בנינו, ובכל אחת מאיתנו. זה נותן לי תקווה. גם לילדים שיום אחד יהיו לי. תודה! אמן שתישמע הקריאה למרחקים(:
יעל

——————————————————————————————————

7. היו לי ציפיות ממש גבוהות מהספר הזה ועכשיו, אני קוראת אותו וחייבת להודות שהוא מתעלה עליהן. ממש ממש. שי אור עשה עבודה מדהימה ומצליח אפילו במילים כתובות לדבר ישר לתוך הלב. כדאי לכם מאד, גם למי שעוד לא אבא או אמא (כי הייתם ילדים פעם, נכון?).
נועה

—————————————————————————————————–

8. "כי כשמדברים על הורות , מדברים בעצם על בית המלאכה שבו נבראת האנושות". המשפט הזה לקוח מתוך ספר נדיר שאחרי שנים רבות סוף סוף יצא אל האור. אני מחכה לספר הזה כבר המון שנים, מחכה כבר שעוד ועוד אנשים יקראו אותו והוא יחדור לתוכם ויעשה שינוי, שינוי בבית, בין אנשים לעצמם, בין הורים לילדיהם. לפני יומיים קיבלתי את הספר וברגע שהתחלתי לקרוא בו, דמעות של התרגשות החלו זולגות מעיניי. עבורי המפגש עם שי ואורית אור, האבא והאמא של הספר הזה, היה ועודנו מפגש משנה חיים. כל כך הרבה במי שאני כאדם, כאמא, כמטפלת, כמלווה אנשים בצמיחתם, נולד במפגש איתם ובתהליכי ריפוי וצמיחה שזכיתי להם ביחד איתם. עכשיו זה כתוב בספר שבאמת אני מאמינה שמי שיקרא בו יזכה. איזה כיף שהמוני אנשים הולכים לקבל את המתנה הזאת של "הורות כמעשה ניסים".
רות

——————————————————————————————————-

9. תודה. קיבלתי היום בדואר את הספר, ואני בקושי מצליחה להניח אותו מהיד. מרגש עד דמעות. חשיבה מרעננת ומדוייקת על הקשר המופלא שבין הורים לילדיהם, בין ילדים להוריהם. החוזה שיש ביניהם, ואיך לכבד אותו.
רותם

——————————————————————————————————–

10. תודה לך על שהארת את עיני. אפשרת לי התבוננות חדשה ומאוד מרעננת על ההורות שלי ועל ההקשבה לילדיי האהובים. היתה לי אינטואיציה מאוד חזקה לגבי הספר שלך ואני שמחה כל כך שאכן צדקתי. תודה.
ליאת

——————————————————————————————————-

11. יש פה אבא או אמא בקהל? אם כן…. תעשו לעצמכם טובה ותקשיבו יותר טוב – תקנו את הספר זה יכול לשנות לכם את החיים לי זה שינה…. תודה לך שי – איש יקר!
רויטל

——————————————————————————————————

12. שלום, אני קוראת באתר(ים) שלכם כבר כמה זמן, וכששמעתי שאתה מוציא ספר מאוד שמחתי, כי חיכיתי שזה יקרה. הזמנתי דרך הקמפיין וחיכיתי בציפיה רבה. ביום ראשון הגיע אלי הספר (והדיסק) ואני מתרגשת מאוד ומספרת לכולם… התחלתי לקרוא ואני קוראת לאט בכוונה – מתעכבת על כל מילה ורעיון. זה ספר נהדר! המחשבה בו נכונה והכתיבה מדוייקת בשבילי. אמנם אני רק בהתחלה אבל תובנות מתחילות לזרום. על עצמי, על הורי, על בני ועל חברי. תודה על הספר! השינוי זורם כבר. תודה רבה.
גילה

——————————————————————————————————

13. איש יקר, הספר הגיע לפני מספר ימים ואני רק בהתחלה, עם כל עמוד ועמוד אני מתרגש, נזכר בילד שאני, בבקשות שלי שזנחתי אי שם בדרך, כי כבר לא האמנתי שיש מישהו שמקשיב, אני קורא ומודה ליקום על שיש אנשים כמוך, מלאכים אנושים שלא נותנים לנו להירדם ולשקוע בשכחה.
אייל

—————————————————————————————————–

14. רציתי להגיד תודה! תודה שהצלחת לכתוב את כל מה שאני חושבת אבל לא מצליחה לבטא כל כך יפה במילים, תודה שהצלחת לכתוב את כל מה שאני מרגישה אבל לא תמיד מצליחה ליישם ובעיקר תודה שאתה מזכיר לי את מה שחשוב באמת והרבה פעמים אני נשאבת לעומס ושוכחת, תודה על ספר נפלא ומרגש שמחדד לי לאן אני רוצה לשאוף כאפרת, כאמא וכמי שמגדלת ילדים של הורים אחרים, תודה.
אפרת

—————————————————————————————————–

15. היי שי, קיבלנו השבוע את הספר שלך. התחלנו לקרוא, ונרגשים.. מכין אותנו להורות שבדרך ומחבר פנימה.. כבר מתחיל לחולל נס תודה ושנה של אהבה.
נועה

——————————————————————————————————

16. שי, תודה רבה. אתה כותב מדהים, זורם, נהדר. אני קוראת את הספר שלך לאט לאט מעכלת ו"לועסת" אותו הכל מתחבר באורח מופלא ומדויק לתפיסות פנימיות שיש לי על ילדים (בתור קיבוצניקית שחיה שנת חיים ראשונה בבית תינוקות… וגם אחר כך לא היה כזה להיט.. :)) כיום אני עובדת עם פעוטי גנון באותו גן בו גודלתי (!) ויש לי שלושה ילדים משל עצמי שמגדלת אותם לבד, כפרודה מבעלי. בנוסף מתחילה ללמוד חינוך דמוקרטי לכוון הוראה, לכן זה כל כך חשוב בשבילי!! המון תודה , אתה עושה דבר מופלא, מחזקת את ידיך להמשך דרכך:)) שנה טובה מבורכת 🙂
רותי

——————————————————————————————————

17. היי שי יקירי… אני מרשה לעצמי לקרוא לך יקירי למרות שמעולם לו נפגשנו פנים אל פנים עדיין, למרות שיש בי משהו שאומר כי רגע זה לא יאחר לבוא. אני בימים אלו מתחילה בצלילה עמוקה לתוך הספר שלך, אמנם אני רק בהתחלה אך מרותקת ויושבת מצומררת מכל מילה. מרגישה שזה אוצר, זו מתנה. נכון שכבוגרת אימושן עם נטאלי בן דוד וכמאמנת הוויתית, הרעיון הבסיסי מוכר ברור ומוסכם לחלוטין, גם אני מרגישה שחסר עוד פירוט ובטח ובטח הפצת הרעיון לעולם. אני אמנם אמא צעירה, רק שנה וחצי ( בכל אופן במובן הפשוט של המילה, ברמת ההוויה שלי נראה לי שלקחתי על עצמי את התפקיד הזה כבר בגיל עשר) אך אני מלווה עשרות מתאמנים במערכות היחסים שלהם, בין השאר עם הילד שהם היו ועם ילדיהם היום.
אפרת

——————————————————————————————————

18. שי יקר אני קורא בשקיקה את הספר אוהב מאד את הכנות ואת הבחינה העצמית שלך זה מאד עוזר לי להתחבר מתאים לי מאד לתכנים שאני מלמד במסגרת לימודי הגישור בנושא ההקשבה ומטרת הגישור (האם אנחנו באים לפתור להם את הסכסוך או להיות ממוקד בתהליך) מאד אוהב את הפירוט והדיוק סביב שבע הצ'קרות ושבע המשאלות / בקשות משתדל ליישם את ההקשבה והדיאלוג בהורות שלי, שהיא מרכזית מאד עבורי. ותהיתי, אם אתם עדיין עושים חוג בית כזה של כמה שעות להיכרות עם התפיסות.. אשמח לעוד פרטים כי אשמח שגם בת זוגי ואם ילדי תהיה נוכחת וגם עוד אנשים מסביבתי הקרובה שאני חושב שישמחו לבא. וגם עוד לשתף… מאד אוהב את ההבחנה, ששמעתי אותה כבר פעם ואני משתדל ליישם מאז על שימת הגבולות לי או לילד ומנסה לעבוד על מילוי החללים שלי והוויתורים שלי, שאני מזהה אצל ילדיי… דרך, תהליך. חיים. וגם, שאחד הדברים שאני מלמד כשאני מדבר על ההעצמה בגישור, שההעצמה היא לא חנופה או חלוקת מחמאות העצמה היא הסתקרנות, הבעת עניין והקשבה ,אבל יש כאן עוד מה ללמוד ולהעמיק ולתרגל. יש כאן בהירות רבה אצלך ודיוק יחודי. תודה על הכל משמח מאד.
דניאל

—————————————————————————————————–

19. שי, רציתי להודות לך על הספר. בערך לאחר כ 40 עמודים שקראתי, לקחתי לידי מחברת וכל פעם שעלה לי משהו באופן בהיר וחזק פשוט הנחתי את הספר בצד וכתבתי. זו היתה חוויה מכווננת וסיימתי עם מספר הארות משמעותית בחיי. תודה לך ושנה אחלה לך ולכל אהוביך.
יעל


—————————————————————————————————–

20. שי, בערב חג קבלתי את הספר והדיסק שלך, שהזמנתי במסגרת פרויקט הגיוס היה שווה לחכות. 1- נראה שהספר מושקע ביותר. אשריך. 2- בתור רווקה שטרם הפכה לאמא, אני רוצה לומר לך שהעובדה כי אתה קיים בארץ/בעולם מרגיעה אותי. הידיעה שיש ממי ללמוד את המודל ההורות החדשני נותנת לי שקט ואת האפשרות לשחרר את הפחד המשתק מלהיות אימא. תודה וחג שמח.
מונה

——————————————————————————————————

21. שלום שי, כבר כתבתי לך כשהייתי בתחילת הספר ועכשיו אני כבר לקראת סופו, רוצה לשתף אותך במה שהספר שלך עושה לי. עכשיו אני מתענגת על הספר. הוא מדוייק. הוא מגיע לעומק שרוב ספרי ההורות שקראתי לא מגיעים אליו. ובמיוחד הוא גם עונה לי על שאלות שקשורות להיותי בת להורי. אז קודם כל ההתנהלות בבית טובה יותר מאז שהתחלתי לקרוא וזה משתפר עוד ככל שאני ממשיכה לקרוא. עוד תובנות. עוד דברים שנפתחים. והכתיבה שלך שמספרת גם על הנקודות בהן אתה לא אב מושלם, פותחת פתח להשתנות ואהבה עצמית ולא לסגירות ואשמה. תודה על זה! לגבי היחס שלי עם ההורים שלי, ההמשגה שלך מאוד עזרה לי להבין שהייתי תקועה שנים רבות בדרישה. שאולי אני יכולה לשחרר את זה ולא לצפות לקבל את הדברים מהם ולדעת לתת אותם לעצמי. זה נכנס בתוך תקופה שגם ככה התעסקתי בזה. ויש הבנה שמתבססת שאני אחראית על איך הקשר הזה נראה – אני לא קורבן וגם מזמן לא ילדה. חוץ מהפלא שמתחולל בחיי אני רוצה גם להעביר את זה הלאה. ולסיום רוצה להודות לך שוב ושוב ושוב. תודה!
גילה

——————————————————————————————————

22. כבר התחלתי לקרוא, גרם לי כמה פעמים לדמעות של , הזדהות והתרגשות. מרגישה ענווה כשקוראת, זה ממש לא מובן מאליו. תודה!
הילה

——————————————————————————————————

23. שי תודה לך הספר שכתבת הוא מתנה גדולה. הוא הגיע אלי בנקודת זמן כל כך מדוייקת בחיים שזה פשוט מדהים. אני מרגישה שאני כל כך מבינה מה אתה אומר. תוך כדי הקריאה כמו קריאה של טקסט רוחני חזק אפשר לחוש את השינוי בתפיסה בגישה. וזה מידי כי יש לנו שלושה ילדים ומייד אפשר ליישם את זה איתם. אני תמיד הייתי בכיוון הזה של לאפשר לסמוך לא לחנך. יש משהו מאוד מרגיע מאוד אנושי, שזה בסדר שאני בכיוון הנכון. שכמו שביוגה אני רוצה ליצר בפנים איזה מרחב , להפתח לכל הכיוונים כדי להיות באמת במרכז הנוכחי ולהרגיש חופש וגמישות, ואז יש ידיעה זכה וצלולה ופשוטה מה נכון מה מתאים. ושזה כאן ועכשיו ואצלי ושמותר להיות בקושי גם בשיעור יוגה אפשר להעביר את המסר הזה. זה היוגה של החיים אני תמיד מחפשת את הקשר את החיבור אחרת זה נשאר מנותק. ממש רציתי לחזור לספר כמו איזה רומן מותח. כי הוא כל כך בגובה העיניים קרוב ללב. אז אני לאט מעבירה את הבשורה לאנשים שאני יודעת שפתוחים לשמוע ורוצים..ואז אולי גם בהמשך למי שפחות. תודה.
ראומה

—————————————————————————————————–

24. אהלן שי, הספר שלך התגלגל לידיי לפני כמה ימים ע"י ידידה שהזמינה בטעות 2 ספרים והחליטה שאחד מהם יהיה שלי. בדיוק סיימתי לקרוא אותו ועברתי איתו מסע מדהים ומרגש, שאף עזר לי לבחור ולהגיע להחלטה בצומת דרכים שעמדתי בפניה בשבועיים האחרונים. הייתי יכול לכתוב לך עכשיו מגילה על מה שהוא עשה לי ולקח אותי והמגירות פתח בנפש שלי אבל השעה מאוחרת כעת אז אולי בפעם אחרת אבל מעבר לדמעות שירדו ולכאב שהוא עורר בעיקר התעוררה והוחייתה כמו בהחיאה מלב אל לב שמחה עמוקה, חופש ושחרור עמוקים. שמחה גם על כך שספר כזה קיים עכשיו בעולם, ושמחה על כך שיש בכלל אנשים שכותבים ספרים כאלה, ושמחה על כך שיש אנשים שקוראים ספרים כאלה ושמחה על אלוהים שיצר את כל זה. אז תודה עמוקה מעומק נשמתי לך על הנתינה העצומה שלך לעולם וגם לי. ותודה אחרונה לך גם בשם הילדים שלי (שעוד לא נולדו).
ניר

——————————————————————————————————

25. אני עדיין בתחילת הספר אבל קוראת כל יום קצת. ומתרגשת הרבה. ומטפטפת המון 🙂 אני מספרת על הספר הזה לכל מי שסביבי, כי אני חושבת שהוא (אתה) באמת יכול לעשות שינוי משמעותי וחיובי. מה שאתה מתאר בספר, עד איפה שהגעתי לפחות, מתחבר עם כל מה שלמדתי וחוויתי עד היום, בשפה מדויקת ופשוטה, שיכולה להגיע כמעט לכל אחד.
ליטל

——————————————————————————————————

26. שי שלום, אני קוראת את הספר בהנאה והתרגשות רבה ומאחורי כבר כמה וכמה ספרים בענייני טיפול (מטפלת בעזרת בעלי חיים…) ואמא לשני ילדים מתוקים ועוד כמה הולכים על ארבע. קראתי את הפרק הראשון באתר שלך ובלי לדעת כלום על ההמשך ועליך ועל משהו, באינטואיציה שלא מתאימה לי וספונטניות שעוד יותר לא מתאימה לי, הזמנתי מיד 5 ספרים לחברות וקרובי משפחה ואני כבר מתחרטת שלא הזמנתי עוד וחושבת על כל מי שהייתי עוד רוצה שיחשף לספר ולרעיונות (כולם בעצם), ואולי אפילו אמא שלי שלא תבין מה אני רוצה ממנה. אני כבר באמצע הספר, ממשיכה ליהנות, להחכים ללמוד, להתרגש, ולחשוב וגם לחשוב איך לא אמרו את זה קודם. הכרחתי את בעלי לקרוא במקביל אלי ואפילו הוא נשבה ומצא חיבור כך שמעטה הציניות הוסר.
שירה

——————————————————————————————————

27. שי שלום. אני גרה במלבורן הרחוקה. קיבלתי את הספר שלך (אחרי ציפיה ארוכה של כמה חודשים) בזרועות פתוחות ומיד התחלתי בקריאתו. זה קרה לפני שבועיים בערך….. התחברתי מאוד מאוד וכבר ביום הראשון אחרי קריאת כמה עמודים ראשונים הצלחתי לשנות משהו בגישה, מתחילים בקטן, לאט לאט זה מחלחל. גדלתי בבית מאוד מאוד שלילי ולכן "מערכת ההפעלה" שלי מתוכנתת לחשוב שלילי: קודם כל "אל תעשה" או "לא ככה" במקום להגיד: "צריך לעשות את זה בצורה הזאת" או "בוא אני אראה לך איך לעשות את זה". כ"כ פשוט, אבל כ"כ כ"כ קשה!!!!! זה אכן לשנות לחלוטין צורת חשיבה וכיוון שצורת החשיבה הזאת היא בסיסית מאוד בקיומנו, זה מאוד לא פשוט לשנות אותה. אני עובדת קשה והתוצאות ניכרות. אין ספק שאתה זה שכתבת את הרעיונות, אבל ללא יישום מעשי של העקרונות בחיי היום יום של המשפחה שלי, שום דבר לא היה קורה. שמחה מאוד שנפל לחיקי הספר שלך (חברה פירסמה משהו בפייסבוק שהוביל אותי אליו) ומודה לך על כל השנים האלה של צבירת נסיון שזיקקת לתוך 400 עמודים. ממשיכה לקרוא בשקיקה. אם אי פעם ביקור באוסטרליה עולה על הפרק, בבקשה דבר איתי. יש פה קהילה עצומה של ישראלים (בעיקר מלבורן וסידני) ואני בטוחה שיהיו לך פה הרבה משפחות שתוכל אולי לעזור להם. רק טוב שיהיה.
יעל

——————————————————————————————————–

28. שלום שי, אכן הספר שלך פותח ומעורר. נוגע ומלווה את המציאות כמעט בכל רגע ובכל מצב. אבן עוצמתית זרקת לים הגדול… ימי חסד והתרחבות.
מליה

——————————————————————————————————

29. התחלתי לקרוא את הספר בתוך ימים אינטנסיביים בבית עם שלושה בנים ותינוקת.
הקריאה בזמן הזה מאד עזרה לי. אני לא חושבת שאני יכולה להצביע על קטע זה או אחר אלא עצם הקריאה, שאני חוותי אותה כמעגלית- חוזרת שוב ושוב אל אותם מרכזים כל פעם מכיוון אחר, כאילו מחזקת שוב ושוב משהו. לי זה עשה חוויה של דיוק, הקריאה הזכירה לי שוב ושוב להסתכל עליהם בעיניים אוהבות. לפקוח את המבט עליהם בצורה הזו. לזכור את הפלא שהם את החד פעמיות שלהם. היא הזכירה לי גם שאני המבוגר ועזרה לי לעצור לפני שאני נכנסת לכעסים והעלבויות ולנסות להקשיב אחרת למה שהם מנסים להגיד לי.
כמובן שגם הרבה פעמים יכולתי לראות שהם מנסים להגיד משהו שהוא לא נגדי אבל לא יכולתי לעצור את הכעס, ובמובן מסוים בחרתי בו.
כשניסיתי להשתמש בספר כמדריך ולהבין איזו בקשה הם מבקשים, לא הצלחתי, אבל עצם הנסיון להקשיב לבקשה עמוקה עזר לי יותר להקשיב ופחות להיות מופעלת.
הקריאה של הבקשות כל פעם מחדש היתה לי מרגשת, וכל פעם מחדש הבנתי כמה הרבה בקשות שלי לא ממולאות. עוד משהו שעלה בי הוא נסיון להתבונן במציאות בצורה שתאפשר לי יותר בחירה- במקום להיות ממורמרת על מה שיש (בעלי המעצבן הזה חוזר מאוחר ומשאיר אותי לבד) לקבל את מה שיש כמציאות ולראות מה האפשרויות שלי בתוך המציאות הזו.(אני לבד עכשיו איתם- מה האפשרויות שלי עכשיו, מה אני רוצה…)
זהו על קצה המזלג. כרגע אני עושה קצת הפסקה מהספר. אני רואה כמה זו עבודה אינסופית וברוב הזמן מברכת אותה. תודה.
תמר

———————————————————————————————————-

30. אני כבר זמן מה קוראת את הספר המרתק הורות כמעשה ניסים, אני באמצע שלו ואני מרגישה איך הוא מפרק אותי מחד (כילדה)  ובונה אותי מאידך (כאמא לשני ילדים, נשואה לאיש צבא)
אני נפעמת לקרוא בו, והחוויה שלי כאמא וגם כבת מקבלת משמעות ורבדים חדשים, גם מעצימים  וגם קשים ומקשים…(אך מקלים בסופו של תהליך)

ועל כך תודה ענקית לי על התעוזה שלכם להוציא החוצה את שלמדתם אתם.
אתם ענקים! תמשיכו במשימה הנשגבת שאתם עושים, ומקווה להתראות בהמשך!
הדר

———————————————————————————————————-

31. שלום שי!
עכשיו סיימתי לקרוא את הספר שלך, ולקראת סופו ראיתי שכתבת, שהיית שמח לקבל עליו משוב. רציתי להגיד לך, שכתבת את ספר ההורות הכי טוב שקראתי. פשוט תענוג. בחלקים הראשונים, ממש התעצמתי מעמוד לעמוד. הרגשתי שהנה מישהו זיהה את איך שאני מרגישה כלפי הבן המקסים שלי. בחלק על ההורים שלנו לא היה לי קל. קראתי אותו לאט ומקוטע. מאוד עוצמתי ומטלטל. אני חושבת שזה ספר התפתחות אישית מצוין. ממש. נפלא. אני מספרת עליו לכל הורה שאני פוגשת. תן רבה וגדולה על החוויה שבקריאת הספר!!!! וכמובן, כמו כל ישראלית, יש לי שאלה (רק שאלה אחת!). אם זה בסדר… אני תמיד, גם מהילדות, בקטע של נתינה. נותנת ומעניקה כל הזמן, פעמים רבות ללא הצורך לקבל. ו… מאוד קשה לי לקבל. מאוד. מאוד. מאוד. יש משהו שאתה ממליץ לעשות כדי לעבוד על הנושא כבוגרת? ובלי קשר לשאלה, שוב תודה רבה על החוויה שבקריאה. יום נפלא.

נעמה

 

———————————————————————————————————-

32. אורית, שי, שלום לכם! מתרגשת לכתוב לכם.
שמי שני, אשה לחגי, אמא לעופר ואורי, שתי בנות מקסימות, מתגוררת בעמק החולה בגליל העליון.
בשבוע שעבר סיימתי לקרוא את הספר, ואין מילים לתאר את האושר שחוויתי במהלך הקריאה.
התחושה שמישהו נתן מילים לדברים שהרגשתי וידעתי תמיד מאוד ריגשה אותי וחיזקה אותי.
יצאתי בסוף הקריאה עם כמה כיוונים שאני רוצה לשים עליהם דגש בחיים שלי.
הראשון הוא שאני מוכנה ורוצה להמשיך ולצלול פנימה, להתבונן ולהבין יותר את העולם הפנימי שלי, ומתוכו את בנותי.
הכיוון השני הוא בזוגיות, בשותפות שאני רוצה ומכוונת אליה, בדרך שבה אנחנו בוחרים לגדל את הבנות שלנו.
וכיוון שלישי זה הרצון שלי לצאת החוצה עם האמת הזו, ולדבר אותה כשפה חדשה ישנה. וליצור שיח הורים מפרה ומתבונן בקהילת אמהות הקטנה שיש לנו כאן, בגליל.
היום אני פונה אליכם, בעיקר סביב הרצון שלי לשתף את בן הזוג שלי באמת הזו, ולעזור לו, ולי למצוא את השיח ההורי המשותף שלנו. ולתת לו ולי כלים להתמודדות עם האתגרים שמציבות בפנינו הבנות, כרגע בעיקר הגדולה, עופר, בת ארבע וחצי. הייתי שמחה לשמוע איזה תהליכי ליווי אתם מציעים להורים. ואיך זה יכול להתבצע במרחק של שעתיים נסיעה… אני מרגישה שיש כאן אמת גדולה, מקום שאני רוצה לחזק בתוכי ולגדול ממנו. מאוד רוצה שזה יוכל לקרות ביחד עם חגי.. מאוד הייתי שמחה שזה יוכל לקרות איתכם. בברכת שבת שלום.
שני

———————————————————————————————————-

33. הי שי..
אני באמצע הספר, גומעת אותו, תוך כדי שאני בודקת עצמי עם מחשבותי, רגשותי, עם ילדי..
הספר הגיע לידי בדיוק בזמן המתאים, ממש כשהייתי בשלה לו וזקוקה לו, רגע לפני שאני הופכת מאמא לאחד לאמא לשניים.
תובנות כבר מחלחלות, אני מקבלת כוח על התנהלות שלי כאמא שנדמה לי שפעם ראשונה מקבלת חיזוק מבחוץ, ופתאום אני יכולה לראות את הטוב שבה ולא רק להיות מתוסכלת בגללה, אני לומדת לבדוק את עצמי ואת ילדי באופנים חדשים, עם שאלות חדשות, בהסתכלות שונה..
אני בעיקר מרגישה קלה יותר.
אני מרגישה תוך כדי קריאה כמו שמישהו שם יד על כתפי ואומר לי "זה בסדר, את יכולה לשחרר" או "תמשיכי להקשיב ללבך, הכל שם" או "את יכולה, זה מותר, את יודעת מה נכון" וכו'..
תודה לך שי שפתחת ופותח לפנינו  את אשר גילית ומגלה בעצמך..
מרגש אותי לפגוש מישהו שמגלה לעולם את מה שיודע ובזכות זאת מאיר על מה שאני יודעת מבפנים כדי שאוכל לראות אותו בבהירות ולגלות אותו מחדש בעצמי. אשמח לבוא לאחד המפגשים המוזכרים. אבדוק לאיזה אוכל להגיע וארשם. ימים טובים.
נעמה

———————————————————————————————————-

34. שי שלום,

רציתי להודות לך; משתי סיבות, על המפגש המרנין שחוויתי אתך אצל אוריאן אחת היא העובדה שחזרה לי חדוות האהבה שאבדה לי לאמי שתחייה. בעצם ראיתי שאימא שלי אף פעם לא הפרה איתי את החוזה. עם אבי, עליו השלום, זה היה סיפור אחר אבל כנראה שמה שקיבלתי מאימי חיפה עליו. אגב אמי הציצה בספר וישר אמרה לי "כך בדיוק גידלתי אתכן".
הסיבה השנייה היא שבעקבות הספר שהתחלתי רק עכשיו לקרוא אני רואה את ילדיי באור יותר בהיר ואוהב עם התחשבות גדולה בבקשות העומק שלהם שעולות כל יום והרבה.
אז תודה לך על ההשראה ועל כך שדבקתם בדרך כל כך יפה ונכונה לזמנים אלו. נור, בתי בת השלוש וחצי, כבר מדקלמת ושרה שירים מהדיסק המדהים.
תמרה

———————————————————————————————————-

35. שי שלום,
השבוע סיימתי לקרוא את ספרך. אני רוצה לספר לך שכל החודש האחרון הוא הלך איתי לכל מקום – לעתים פיזית ולעתים לא…
לפעמים חשבתי שכתבת אותו עלי או בשבילי. היום אני בת 45. לפני 8 שנים התעוררתי למציאות חדשה בה הפסקתי להיות עוורת והתחלתי לראות מי הם הורי. חיתוך חבל הטבור היה כואב אבל בסופו אושר גדול. היום אני מרגישה שיש כמה כלי דם קטנים שעדיין קשה להם להנתק אבל זה בקטנה.  המסה המשמעותית קרתה בגלל שזכיתי בראייה, בהבנה ובחרות.
שי יקר, יש לי שלושה ילדים (שלומדים בבי"ס קשת בזכרון) ואני יודעת שהרבה דברים שאתה כותב עליהם ישפיעו על חייהם בצורה זו או אחרת, כל אחד בזמנו, כי אני  עדיין מפנימה… אבל הרווח הוא כבר כאן ומיידי. עכשיו עופר בעלי (קבוצניק לשעבר מגן שמואל) קורא ועובר את המסע שלו…
לכל מקום שאני הולכת מאז קריאת הספר וכמעט בכל שיחה אני חושבת על הדברים מנקודת מבט מוכרת אבל גם חדשה וזה מאוד מאוד מרחיב את לבי.
רוצה לומר בעיקר תודה שהבאת את פרי בטנך לעולם… אני חושבת שיכולה לקרות פה מהפכה אמיתית וזה ממש מרגש!
תמי

———————————————————————————————————-

36. שי היקר.
סיימתי אתמול את הספר המופלא הורות כמעשה ניסים. אני שכבר כתבתי אבל אני חייבת עוד. הספר שלך שינה בי משהו או אולי יותר נכון החזיר דברים למקומם הנכון והבוטח בחיים עצמם, כפי שהם. גמעתי אותו בשקיקה וסיפרתי לכל מי שרק היה בסביבה. פגשתי פה בספרד אמא נפלאה והשארתי לה את הספר בשמחה גדולה, איזו מתנה נפלאה זו לתת. אז שוב תודה שנגעת בליבי ברכות, תבונה ודיוק מופלא. מחכה לחזור לארץ ולרכוש אחד נוסף שיהיה אצלי בספריה. תהנו בברלין, מקווה להפגש בסתיו. קיץ נעים חיבוק גם לאורית. באהבה.
מוריה

———————————————————————————————————-

37. הי שי,
הזמנתי לא מזמן את הספרים והדיסקים שלך. התחלתי לקרוא את הספר ופעם ראשונה בחיי שאני מרגישה שמישהו הצליח למלל תחושות עמוקות שטבועות בי מילדות. יש לי ארבעה ילדים שהגדולה בת תשע והקטן בן שנה. בכל תהליך גידול הילדים אני מנסה הורות שונה מהרעש שבחוץ. וכל הזמן מתקשה למצוא עזרה או תמיכה בכיוון שלי . אני נותנת לבטן שלי להוביל. הספר שלך פתאום הראה לי שכן יש בעולם עוד אנשים עם כיוון דומה לשלי. אין לך מושג איזו עוצמה ואיזה חוסן זה נתן לי. עוד לא סיימתי את הספר וכמובן שאני עוד רחוקה מלהצליח ליישם את הכל. אבל נתת אור חזק בקצה המנהרה. וכמו שכתבת כל זה  בלי שניפגשנו ובלי שאנחנו מכירים. והצלחת לדבר אלי ולגעת בליבי יותר מרוב האנשים שאני מכירה.
עכשיו אני בבית עם ארבעת הילדים בביתי שבעוטף עזה מנסה לתת להם חופש כשבחוץ באמת סוער.
תמשיך בדרכך המקודשת ובטח מתישהו גם ניפגש.
עינת 

———————————————————————————————————-

38. אתם לא מכירים אותי אבל יקרים לי מאד…. ואני מודה לכם על סלילת הדרך שלכם שפתחה ופותחת לי חלונות לאהבה.
ענב

———————————————————————————————————-

 39. ספר גאוני. בכל כך הרבה רמות. באמת אין מילים לתאר את ההרגשה שלי לנוכח הקריאה. מרוב התפעמות אני מתקשה להאמין שהספר הזה קיים. אבל הוא קיים וזה כתוב ואפשר להאנח בהקלה. תודה עמוקה מלב פועם וער שמצא עצמו כתוב בספר. תודה נרגשת ליוצר\יוצרי הספר, מי יתן וכל החוכמה וההשראה שפיזרתם לעולם תחזור אליכם שבעתיים ובאופן המתוק ביותר ! אני בדרכי כבר אמצא את הדרך לגמול לכם על המתנה האדירה הזו. עם אהבה.
זהר

———————————————————————————————————-

40. שלום שי ,
הספר שלך הגיע אליי חודשיים אחרי שילדתי את אלמה שלי 🙂
כשבאתי לקחת את ספר נאמר לי "זה לא ספר קל" אני חייכתי והבנתי ברגע שמדובר לא במדריך לגידול ילדים , בטח יותר על מסע אל תוך עצמו .. ולא טעיתי .. לא יכולתי לקבל מתנה יותר גדולה בתחילת ההורות שלי!
כל פרק הוא תחנה שבה אני עוצרת , משאירה בה משהו שלא נחוץ לי כבר שנים ולוקחת משהו אל תוך הלב שלי שהיה חסר מאז שהפכתי להיות "מבוגרת".
דרך הפרקים בספר " התחנות " אני אורזת לי ולאלמה שלי ארגז כלים חדש להורות שלי וילדות שלה בריאה  יותר ומלאה באהבה . אז שוב תודה רבה על זה שיש לך אומץ והמון אהבה לעשות עבודה כה חשובה גם עבור ה"גדולים, וגם עבור הקטנטנים שלנו.
מקווה שבעתיד הקרוב אוכל להצטרף ללמידה משותפת בקורסים שלך.
מאחלת לך ולמשפחתך בריאות, שמחה אור וברכה.
קטיה

———————————————————————————————————-

41. רוצה להודות לך, שי היקר, על שכתבת את הספר הזה… לפני כמה חודשים המלצתי עליו לאמא חדשה שנולדה והיום, נפגשנו והיא סיפרה לי שהיא ובעלה קראו את הספר וזה שינה את חייהם… יש לי צמרמורת אפילו כשאני כותבת את זה…
אז, אני מודה לך כל כך על כך שזיכית אותי במצווה  וגם על הספר והעבודה שלך
זהבית

———————————————————————————————————-

42. לשי היקר-
כמה מלים לך על ספרך.
קודם כל- תודה תודה תודה. על דרך חדשה שפרצת לי בהבנת עצמי, ילדיי והעולם שלנו.
תודה על דרך התבוננות פנימית עמוקה, ידידותית, אוהבת וחמה.
תודה על חום אינסופי שהבערת בתוכי- אלי. אל עצמי. ומשם אל עולם טוב.
מהספר שלך התחלתי מסע. אני בטוחה שבשלב מסוים המסע שלי יגיע גם אליך אישית (או לאורית) ואפגש עם הדברים פנים אל פנים. בינתיים המסע פוגש אותי בתוכי ומול בעלי וילדיי שוב ושוב ושוב בכל סיטואציה בחיים והוא מרגש ומפעים ומזמין אליו בעבודות אהבה ושחרור ושמחה פנימית עמוקה.
תודה לך.
ציפי

———————————————————————————————————-

43. תירגם את השפה שהיתה לי בלב ובבטן למילים וסיפורים. נתן לי לפגוש הרבה ילדים. את זו שבתוכי את אלו שבהורים שלי ובאלו שסביבי וכמובן גם את הילד שלי.

———————————————————————————————————-

44. שבת שלום, רציתי לומר לך תודה.
הספר שלך מרפא את כאבי הילדות שלי אחד אחד. אלפי מטפלים מסוגים שונים לא הצליחו לעשות את מה שהמילים שלך כן, אתה מרפא את הילדות שלי, שהייתה קשה מאוד בכל קנה מידה.
עוד אין לי ילדים משל עצמי (עובדת על זה והתהליך ארוך משום מה) אבל הריפוי שאני משיגה דרך הקריאה, שוב ושוב, בספר שלך, מכינה אותי להיות הורה שאוהב את עצמו באמת ומעביר לילדו את הבטחון הזה בעולם, בטחון שאני, לצערי, לא זכיתי לקבל.
לא אחת אני תוהה מה דרוש כדי לכתוב בכזה דיוק על החיים. לא מה שכולם קוראים לו החיים, אלא החיים המפוארים כמות שהם באמת. אני ממש מרגישה שזכיתי שבגלגול חיי הנוכחי פגשתי במילים הללו. אני קוראת בספר שוב ושוב ובכל פעם נגלה לי עולם חדש של תקוות
אז תודה ענקית לך. היה לי חשוב שתדע כי זה מאוד מרגש אותי…
ליאת

———————————————————————————————————-

45. אהלן שי ושנה טובה! אנחנו לא מכירים אבל רציתי לומר לך תודה מעומק הלב. כמו רבים אחרים גם אני קראתי את הספר שלך לפני מספר חודשים ומאז בן זוגי ואני מתרגלים הורות חדשה ונעימה, טוב לנו כמו שלא היה טוב מעולם כהורים וכמשפחה. מצאתי תשובות בספר לשאלות שצצו מהיום שהפכנו להורים ובראש בראשונה לשאלה – כיצד יתכן שיש לנו כל מה שחלמנו עליו ובתפקידנו החדש אנחנו כל כך אומללים  אז שוב תודה תודה תודה.
מאיה

———————————————————————————————————-

46. טוב. היום ביצעתי את אחת הרכישות החשובות בחיי. קניתי את הספר ״הורות כמעשה ניסים״ של שי אור. אני יושבת וקוראת וכל שורה מרגשת ומפעימה את ליבי. לא ייאמן. אני רוצה לצרוח. כאילו מישהו נותן תוקף למחשבותיי הכמוסות ביותר בצורה כלכך בהירה ומדוייקת. אין פה שפה של גבולות וחינוך. יש פה שפה של מפגש והקשבה עמוקה. יש פה שפה חדשה. את שי לא פגשתי עדיין, אבל את אורית אור האישה שאיתו פגשתי לפגישה אחת של שעה וחצי, פגישה שממנה יצאתי כמו מהלכת על ענן והרגשתי בפשטות גדולה המחשבה שלי חווה היפוך, תחילת דרכי כאישה. אני מרגישה איך ביחד הם רוקמים ומניבים התבוננות שמחברת את כולנו לקסם ולהתבגרות שבאה מתוך תבונה וחמלה כלכך רחבה. שפה של לב. של ילדות. של תקווה. של הורות מרתקת. לא מובנת מאליה. של אהבה. ״ כשמדברים על הורות מדברים בעצם על בית מלאכה שבו נבראת האנושות וזה כואב לראות שברוב המשפחות, גם אחרי יותר ממאה ועשרים שנות פסיכולוגיה מערבית, ההורות היא רצף של פעולות סתמי במקרה הטוב ומשימה מכבידה עד ייאוש במקרה הרע. התבוננות מעמיקה והסכמה לראות את מה באמת קורה שם -בין ילדים להוריהם- מאפשרות להורות שתהפוך למה שנועדה להיות מלכתחילה: פתח רחב שדרכו זורמת אהבה מאלה שוותיקים כאן בעולם (ההורים) לאלה שחדשים כאן (הילדים) והשימוש שלי במילה אהבה אינו סתמי כאן, בעיניי זו מילה פשוטה עם משמעות ברורה וניתנת ליישום בכל מערכת יחסים. לאהוב בעיניי זה לתת למי שאוהבים את מה שהוא באמת מבקש לקבל. לא את מה שנכון. לא את מה שנח. לא את מה שמקובל. לא את מה שיגרום לו לאהוב אותך או להזדקק לך. את מה שהוא ב א מ ת מ ב ק ש״

———————————————————————————————————-

47. אני קוראת את הספר שלך בשקיקה עצומה ובכאב גדול הן כילדה והן כאם. אני קוראת אותו לאט. מעבדת, מקווה שגם מאבדת, לומדת, מתנחמת ומנסה לשנות. טופלתי שנים רבות בטיפולים שונים. קראתי המון ספרי פסיכולוגיה וספרי הדרכה להורות, אך הספר שלך, יותר מכולם, משכיל לתאר בבהירות כואבת את האחריות שלנו, את הקושי שלנו, את הילדות שלנו ואת ההורות שלנו. לא סיימתי את הספר. לא רוצה לסיים. רוצה להטמיע טוב טוב ומקווה ומייחלת להצליח להוציא את עצמי ואת ילדיי משלב הויתור. תודה!

———————————————————————————————————-

48. לפני בערך שבועיים סיימתי לקרוא את הספר , והוא פשוט טלטל אותי,
איך שאני מבינה ומרגישה ילדים, ילדות, ויחסי הורים-מבוגרים, באופן אינטואטיבי–היה כתוב באופן שעד כה לא פגשתי. פשוט נגע לי ללב בצורה כלכך עמוקה,וגם פירק אותי לא מעט מאז אני מספרת לכל מי שמקשיב על הספר , ועל הגישה…
מה שהבאת לעולם הוא פשוט מים זכים וטהורים- יש בי רצון עז להעמיק, להפוך את הידע גם לחוויה אני אשמח לשמוע עוד הלימודים להנחיית הורים,
ובעיקר תודה תודה תודה.
מיכל בן חמו

———————————————————————————————————-

49. שלום שי, חשה צורך אמיתי להודות לך על הספר שלך. הגעתי אליו בעקבות המלצה של חברה, וגם קצת נתקלתי בהדים של הגישה בפייסבוק, ואם להיות כנה זה דווקא עורר בי חשדנות ומחשבות שזה בטח לא נוגע אליי ולא מתאים לתפיסות החינוכיות שלי (כנראה זה נשמע לי קצת "סבבה" מידי, יותר מידי טוב ובטח לא "יעבוד". רק מהמשפט הזה שלי אשר לעשות מטעמים על כל הקיבעונות שלי, אבל נניח לזה). התחלתי לקרוא את הספר בכ"ז, ואכן לקח לי זמן להיכנס אליו, אבל מנקודה מסויימת פשוט התחלתי להיסחף. אני מרגישה שהדברים שאתה כותב מאוד עמוקים ואמיתיים. מכריחים להתבונן ולבחון מחדש הרבה אמיתות מקובלות שעליהן גדלתי ועליהן אני כנראה מגדלת את ילדיי, לפעמים מבלי משים. אני תופסת מעצמי אדם מודע ומאוד מתבונן, שעסוק בלשפר את ההורות שלו ויחסיו עם העולם בכלל, והספר הזה ממש נותן מילים להרבה קצוות של הרהורים ותחילת מחשבות שאפילו לא ידעתי לתת להם שם. אני מרגישה צורך גם לומר שאפילו אם אני לא מאמצת הכל ב-100%, אני מרגישה שיש לי המון המון מה לקבל מזה. הזמנתי אתמול את הספר וגם את הספר החדש, ואני מספרת עליו להרבה אנשים סביבי בשבוע האחרון. ממש מרגישה התרגשות לגביו. צריכה להחזיר את העותק שאני קוראת לחברה, אבל ממש מתקשה להיפרד אז מקווה שהעותק החדש יגיע בהקדם בדואר…. (-: תודה רבה על זה שכתבת את הספר. תמשיך להפיץ מהאור הטוב שלך, ואם תגיע לדרום אשמח להגיע להרצאה (ראיתי שיש אופציה להירשם לעידכונים באתר). תודה.
עטרת

———————————————————————————————————-

50. שי היקר, אני אמא צעירה לשני ילדים. הדרך שלי התחילה ממש נורא, הקשבתי לעצות גרועות, שבויה בקונספט המיושן והלא מכבד של ה"חינוך של פעם". כשבני היה כבן שנה גיליתי את הספר "הורות כמעשה ניסים" ומהדף הראשון פשוט השתנו חיי. לא פחות.
התחברתי מיד לכל מה שהיה בלבי והודחק ודוכא, התחברתי לאינסטנקטים שלי. מאז דרכי מוארת יותר. ועל כך תודה ענקית לך! דע לך ששינית את חיי ואת חיי משפחתי, ובכך תרמת לעיצוב העתיד של כולנו. תודה.
לנה שקולניק